вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie konserwowane sztachety z drewna w mgnieniu oka się niszczą i mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy wdzięk oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie powinno się poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od należytego i starannego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych robót. Przed użyciem produktów do protekcji oraz dekoracji płotów z drewna istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Jak ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanieść następne preparaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów wersja ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий